Puitaiad, terrassid, varjualused, väravad ja väravaautomaatika
puitaedade ehitus

Puitaedade ehitus

Puitaiad on eramut ümbritsevaks aiaks levinum valik. Puitaed sobib hästi kokku maja fassaadidega ning mõjub naturaalselt ja inimsõbralikult. Puitaedade mitmekesised võimalused aialippide dekoratiivseks viimistlemiseks ja erinevad paigaldusmeetodid muudavad iga aia eriliseks võrreldes teiste piirdeaia lahendustega. Puitaed pakub privaatsust, turvalisust ja kaitseb tänavalt kostuva tänavamüra eest. Tihedama laudisega puitaed loob tuulekaitse külmade tuulte eest nii suvel kui talvel. Tänu kvaliteetsetele värvidele ja immutusvahenditele säilib töödeldud puit aastaid värske. Puitaiad jagunevad kaheks erinevaks aiatüübiks, horisontaalseks ja vertikaalseks.


horisontaalne puitaed

Horisontaalsed puitaiad

Horisontaalsed puitaiad - on järjest enam populaarsust koguvad puitaialahendused. Kliendid tunnevad huvi puitaia erinevate paigaldusvõimaluste ja eeliste vastu. Üheks eeliseks on aiamaterjali kokkuhoid ja seeläbi soodsam hind, see on ka üks esimesi tingimusi kui soovitakse piirata suuremaid krunte. Horisontaalse laudisega puitaed sobib hästi ka mürarohkete sõiduteede-ja magistraalide äärde, sellistel puhkudel paigaldame laudise tihedamalt ja mõlemalt poolt aiaposti. Tänavaäärsete aedade puhul soovitame paigaldada aed koos betoonsokliga, see hoiab aia tugevana, et taluda paremini talviseid lumevalle.

vertikaalne puitaed

Vertikaalsed puitaiad

Vertikaalsed puitaiad- tegemist on tänavapildis enim esindatud piirdeaiaga kuid ei saa öelda, et kõik on samanäolised kuna püstine laudise asetus võimaldab kujundada lipiotsasid ja lipivahesid erinevalt. Ristlõikega lipiotsad oleme soovitanud katta L-liistuga, nii ei pääse niiskus kahjustama lõikeservasid ja puitpiirdele lisandub tublisti vastupidavust. Teine võimalus on lõigata aialipid ümaraks, kolmnurkseks või diagonaalseks, ka see annab hea niiskustõkke ja lisab puitaiale omapärasust. Soovitame valida vertikaalse puitaia kasuks siis kui maja fassaad on paigaldatud horisontaalse voodriga ja vastupidi, nii paistab tulemus silmale mõnus vaadata ning eraldab piirjooned paremini.

betoonist moodulsokkel

Betoonist moodulsokkel

Betoonist moodulsokkel on kindlasti hea valik, see kaitseb puitaia alumist osa ilmastiku eest, pikeneb piirdeaia eluiga ja pinnasest kasvav muru ei pääse kahjustama alumisi lipiotsasid. Pidevalt vastu aeda kasvav muru või hekk on esimene oht puidus mädaniku tekkeks. Moodulsokli paigaldus on kiirem ja odavam võrreldes betoonvundamendiga.

Enne puitaia ehitamist:

Kui soovite tekkinud küsimustes abi ja soovitusi siis võtke ühendust meie kogenud spetsialistiga!


 • tuleb kooskõlastada aia soov maa- või linnavalitsusega ja naabritega;
 • mõõta ära aia kogupikkus;
 • määrata ära aia kõrgus;
 • mõelda läbi väravate arv, laius ja asukohad;
 • autovärava puhul otsustada, kas tiib- või liugvärav;
 • teha eskiisjoonis, kuhu märkida ära sirglõigu pikkused, värava avad ja nurkade arv;
 • leida lahendus värava konstruktsiooni jaoks;
 • teha selgeks, kas ehitatav puitaed peaks olema värvitud või süvaimmutatud materjalist;
 • valida aiapostide materjal - kas puidust, metallist või kivipostid;
  vertikaalsete lippidega puitaia korral otsusta aialipi ülemise otsa viimistlus.

Saada puitaia hinnapäring

Piirdeaia hind
Piirdeaia hind