Puitaiad, terrassid, varjualused, väravad ja väravaautomaatika


  • Terrasside ehitus


    Kui Teil on oma maja, aga terrassi veel ei ole, tasuks kindlasti mõelda selle ehitamise peale. Terrass on asendamatu eluruumi osa, et nautida päikest ja värsket õhku.

    Terrasside õlitamine ja hooldus   Katuseterrassid    Terrassipiirded

    Päringuvorm asub lehe allosas


Terrassi ehitus

Terrassi ehituse planeerimine

Valgustatud terrass lisab veelgi efekti ja pole midagi paremat kui soojadel suveõhtutel koos perega terrassil aega veeta. Terrassi ehitust planeerides tuleks arvestada ka selle asukohaga, tark valik on ehitada terrass õhtupäikese poole. Loomulikult on oluline ka maja sissepääsu lähedus, nii on mugav toa ja õue vahel toimetada.

Terrassi ehitus immutatud terrassilauast super tulemus
Valmistame ka erinevas mõõtkavas rõdureste ja piirdeid

Terrassimaterjal

Terrassimaterjal- kui terrassile on õige koht leitud siis järgmisena tasub mõelda kasutatava terrassimaterjali peale. Meie soovitame selleks sügavimmutatud terrassilauda, mida hiljem saab kerge vaevaga õlitada või töödelda. Terrassi karkassi ehitame samamoodi sügavimmutatud materjalist, nii säilib puit ja ei teki hallitust. Madalamate pindade korral kasutame geotekstiilvõrku, hoidmaks ära umbrohu kasvamist vastu puidu aluspinda.

pruun terrassilaud

Immutatud terrassilauda saab valida pruuni ja rohelise tooni vahel.

Terrassipiirded

Terrassipiirded - terrassipiirete valik, materjal ja kujundus on kliendi personaalne soov. Näiteks kui krunti ümbritseb võrkaed, siis terrassi võib piirata osaliselt läbipaismatu piirde või vaheseinaga, et säiliks privaatsus ning samas oleks ka tuulevarju eest. Katuseterrassi puhul on esmane, et piire täidaks kõik turvanõuded. Terrassipiirdeks võib kasutada klaasi, metalli ja puitu aga vabalt saab kasutada ka köisi või erinevaid bambusmatte.
Terrassi hooldus

Terrassihooldus - Puitterrass, mis peab vastu pidama päikesekiirtele, külmale ja kuumale, vajab kindlasti korrapärast hooldust. Vastasel juhul muutub pealispind halliks ning eelnevalt töötlemata puit pehmeks. Hoolduseks kasutatakse erinevat puidutõrva ja õlisid. Naturaalsele puidule kantakse kaitsev õlikiht esimesel võimalusel, seevastu süvaimmutatud puidule aga järgneval aastal, et puit saaks kuivada. Sõltuvalt kulumise kiirusest õlitatakse puitu ühe kuni kahe aasta tagant. Süvaimmutatud puidust terrassid peavad vastu kuni 20 aastat.


Terrassi hind
Terrassi hind
Tagasi