Puitaiad, terrassid, varjualused, väravad ja väravaautomaatika


  • Puidust varjualused

    Varjualused terrassile ja aeda!

    Ehitame puidust varjualuseid vastavalt Teie soovidele ja vajadusele. 
    Fotosid tehtud töödest lisame FB lehele

Autovarjualune

On elamurajoonides, aga ka paljude suvilates muutumas tavapäraseks nähtuseks. Sageli on see ehitud garaaži kõrvale ja garaaži ennast kasutatakse laoruumiks, töötoaks või muuks otstarbeks. Sõiduki parema säilimise ja roostekindluse seisukohast ongi mõistlikum hoida masinat pigem varjualuse all kui garaažis. Kui elamul on kinnine hoov, ei pea tingimata ehitama garaaži, piisab lahtisest puitribistik seinast, vastupidavast katusest ja vihmaveesüsteemist. Pakume Teile puit- või metallpostidele toestatud autovarjualuseid koos katuse, vihmaveesüsteemi ja haljastuse st. tänava, sõidutee ja äärekivide paigaldusega.

Varjualuse tugipostid

Kõikide varjualuste puhul betoneerime kandvad tugipostid sügavale pinnasesse, vältimaks konstruktsiooni vajumisi ja tagamaks vastupidavuse tugevamatele tuuleiilidele.

Vastupidav konstruktsioon

Varjualuste ehituse juures on esmatähtis tugev ja  vastupidav konstruktsioon. Parema stabiilsuse tuule vastu saavutab tavaliselt lisades kolmnurkseid diagonaale või kattes seinad osaliselt laudisega.

Puidust varjualused

Kuna praktika näitab, et järjest enam soovitakse lisaks terrassile ka samas stiilis või terrassiga kokkusobivat varjualust, pakume erinevaid kujundusi  ja lahendusi võimaldavaid puitkonstruktsioonil varikatuseid. Varikatus on hea võimalus saada kaitset otsese päikese kui ka ootamatute vihmahoogude eest. Suviti ei ole enam vaja tassida aiamööblit ja grillahju peale koosviibimist kuuri või garaaži, vaid võite selle vabalt jätta omale kohale, kartmata niiskusest tekkivat hallitust.


Katusematerjali saab valida erineva värvitooni, elastsuse ja sobiva profiiliga. Eelkõige tulekski arvestada, et rajatav varikatus sobiks kokku nii maja kui üldise aiakujundusega. Soovi korral tuleme kohale ja aitame leida Teie ideedele parima lahenduse!


Varjualuseid on mitut liiki ja kõigil on täita oma eesmärk. Näiteks autovarjualused, varjualused terrassile või rõdule, eraldiseisvad, majaga või panipaigaga kokku ehitatud, varikatus välisukse ette jne.

Lihtne taskukohane varikatus
Lihtne taskukohane varikatus

Abihooned, kuurid

Prügimajad, mis sobivad väiksemate korteriühistute, kohvikute ja restoranide sisehoovi.


Paigaldus on kiire  ning võrreldes metallkonstruktsiooniga tunduvalt soodsam!

Prügihoone vanalinna kohviku sisehoovis
Prügihoone vanalinna kohviku sisehoovis

                            Puukuur ja abihoone

Oma soovidele vastava hinnapakkumise saamiseks täitke päringuleht või saatke vabas vormis kiri e-posti aadressile info@puitaed.ee